
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Dropout Voltage | |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 900 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 300 kHz to 355 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Current - Output 3 | 100 mA |
| Voltage - Output 3 | 3 V |
| Function | Step-Down |
| Load Regulation | |
| Line Regulation |
Stock: 1544
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38327
Ext.Price$1.38327
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38327 | $1.38327 |
| 10 | $1.02591 | $10.25910 |
| 25 | $0.93273 | $23.31825 |
| 50 | $0.88130 | $44.06500 |
| 100 | $0.83270 | $83.27000 |
| 300 | $0.79420 | $238.26000 |
| 500 | $0.75747 | $378.73500 |
| 1000 | $0.73866 | $738.66000 |
| 3000 | $0.63863 | $1915.89000 |
